Pages Navigation Menu

Okapy kuchenne teleskopowe ranking

 

Jaki okap kuchenny teleskopowy kupić?

 

Okap to w chwili obecnej niezastąpiony sprzęt w każdej kuchni. Wyróżnia się pięć typów okapów – podszafkowe, kominowe, wyspowe, blatowe i teleskopowe. W tym poradniku skupimy się na ostatnim rodzaju, czyli okapach teleskopowych.

Jest to urządzenie do zabudowy, które umieszcza się na dnie szafki kuchennej. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w kuchni. Taki okap składa się z powierzchni pochłaniającej i szuflady. Zwykle sprzęty tego typu działają w obiegu zamkniętym jako pochłaniacz. Poza tym są bardzo wydajne.

Podobnie, jak w przypadku innych okapów, przy wyborze tego typu należy zwrócić wagę na filtry, które wyłapują tłuszcz i brzydki zapach. W okapach zwykle umieszcza się filtry metalowe, czyli przeciwtłuszczowe. Ich zaletą jest wysoka skuteczność. Większość sprzętów ma też filtry węglowe pochłaniające zapachy i zwracają czyste powietrze do pomieszczenia.

Okapy teleskopowe mają średnią wydajność utrzymującą się na poziomie 300-400 m3/h. Dlatego polecane są do średniej wielkości kuchni. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz odpowiedni sprzęt do swojej kuchni, weź do ręki kalkulator i wykonaj proste równanie. Na początku liczysz objętość kuchni, czyli mnożysz powierzchnię razy wysokość, uzyskany wynik mnożysz przez liczbę sześć i otrzymujesz liczbę, która oznacza wydajność jaką powinien mieć wybrany przez Ciebie sprzęt. Przyjmuje się, że okap powinien przynajmniej 6-krotnie (maksymalnie 12-krotnie) w ciągu godziny przefiltrować całe powietrze w pomieszczeniu.

Ważnym czynnikiem jest również hałas. Jeśli spędzasz dużo czasu w kuchni ważny jest Twój komfort. Zbyt głośnie urządzenie zakłóca nasz spokój, a poziom hałasu, który emituje zagraża naszemu słuchowi. Dlatego poziom hałasu nie powinien być wyższy niż 55-60 dB.

Sprawdź, czy dany sprzęt ma dodatkowe funkcje, jak wskaźnik poziomu zabrudzenia filtrów i konieczności ich wymiany. Nie jest to niezbędny dodatek, ale na pewno bardzo pomocny dla zapominalskich.

Ważne będzie oświetlenie i sposób obsługi okapu, aby jego włączanie, czyszczenie, czy naprawy były proste. Zwróć też uwagę na oświetlenie. Zwłaszcza, gdy masz małą, ciemną kuchnię – dodatkowe żarówki będą niezastąpione.

Nie zapomnij też, jak pomocne są opinie użytkowników. Konsumenci patrzą bardziej krytycznym okiem na dany produkt, a przy takich inwestycjach warto mieć świadomość tego, czy sprzęt jest dobry.

Aby nieco ułatwić Ci wybór wybraliśmy trzy okapy kuchenne teleskopowe w dobrych cenach, które zasługują na uwagę – są wydajne, efektowne i łatwe w obsłudze.

 

 

Najlepsze okapy kuchenne teleskopowe w 2017 roku

 

 

Electrolux EFP 6440 X

 

Najlepszy okap kuchenny teleskopowy to Electrolux EFP 6440 X. Jest to sprzęt o dużej wydajności. Stanowi kompaktową propozycję do każdej kuchni. Jest praktycznie niewidoczny, ale wciąż bardzo wydajny, nawet w dużym pomieszczeniu. Pochłania powstającą w czasie gotowania parę i intensywne zapachy. Ma bardzo wygodne suwakowe elementy sterujące ułatwiające jego obsługę.

Model ten ma aluminiowy, kasetowy filtr tłuszczowy, który jest łatwy w demontażu i pielęgnacji. Wydajność pracy to maksymalnie 390 m3/h lub minimalnie 225 m3/h. Natomiast poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 55-69 dB. Urządzenie może pracować w trybie wywiewowym i recyrkulacyjnym, jeśli jest zainstalowany filtr węglowy.

Jeśli chodzi o oświetlenie – mamy tutaj dwie żarówki halogenowe o mocy 80 W każda, a więc urządzenie zapewnia sporą ilość światła nad blatem roboczym/kuchenką. Produkt cieszy się sporym uznaniem wśród konsumentów. Uważany jest za niezawodny, łatwy w obsłudze oraz bardzo wydajny.

 

 

 

Samsung HB6247SX

 

Dobry i tani okap kuchenny teleskopowy Samsung HB6247SX to skuteczne urządzenie do usuwania pary wodnej, oparów, brzydkich zapachu i dymu. Ma 3 szybkości pracy wyciągu z dużą mocą ssącą, dlatego w czasie gotowania jest niezastąpioną pomocą.

Halogenowe lampy oświetlają przestrzeń nad kuchenką, ale również stanowi ciekawy element. Urządzenie jest wyposażane w łatwy do czyszczenia filtr powietrza z aluminium, który zatrzymuje zanieczyszczenia. Poza tym ma aktywne filtry węglowe oczyszczające powietrze.

Cząstki węgla przechwytują brzydkie zapachy. Rama okapu została wykonana ze stali nierdzewnej, dlatego też stanowi atrakcyjne wykończenie kuchni. Jednocześnie jest ona wytrzymała i łatwa do czyszczenia. Ten okap kuchenny cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów.

Przede wszystkim ze względu na cichą pracę pracy (46 dB) oraz dużą wydajność (nawet 470 m3/h). Wymiary okapu to: wysokość – min. 290 mm, max. 440 mm, szerokość – 600 mm, głębokość – 260 mm.

 

 

 

Amica OTC614BG

 

Amica OTC614BG to nasza ostatnia propozycja. Jest to okap kuchenny wyposażony w oświetlenie halogenowe – 2 x 20 W. Wymiary urządzenia to: wysokość – 18 cm, szerokość – 60 cm, głębokość – 32-48,5 cm. Moc tego sprzętu wynosi 180 W, natomiast wydajność w trybie wyciągu 362 m3/h.

Urządzenie jest stosunkowo ciche – poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 52 dB przy najmniejszej wydajności i 71 dB przy maksymalnej wydajności. W zestawie znajdują się dwa filtry węglowe oraz 2 aluminiowe filtry tłuszczu – są łatwe w demontażu i pielęgnacji. Warto tutaj wspomnieć, że opinie o okapach teleskopowych Amica są bardzo pozytywne.

Przede wszystkim konsumenci docenili ich wydajność oraz niezawodność działania. Świetnie wciągają parę wodną i nieprzyjemne zapachy tworzące się w czasie gotowania.

Poza tym model ten zyskał wiele wysokich ocen za sam wygląd – ponadczasowy design i kolorystyka sprawiają, że pasuje do każdej kuchni. Poza tym okap jest bardzo prosty w obsłudze i pielęgnacji.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (45 votes, average: 4.75 out of 5)
Loading...