Pages Navigation Menu

Okapy kuchenne podszafkowe ranking

 

Jaki okap kuchenny podszafkowy kupić?

 

Żadna kuchnia nie jest w pełni wykończona bez okapu kuchennego. Dobry okap kuchenny nie tylko eliminuje kuchenne zapachy, co jest szczególnie wskazane, gdy mamy aneks kuchenny. Oddziela on również tłuszcz, dzięki czemu nie odkłada się ona na ścianach i meblach. Nie ważne, czy mieszkamy w domu, czy w bloku. W każdej kuchni przyda się okap kuchenny. Nawet, jeśli Twoja kuchnia jest małych rozmiarów. Możesz zdecydować się na zakup okapu podszafkowego, który zajmuje bardzo mało miejsca. Jednak przed zakupem tego urządzenia powinniśmy zastanowić się, jaki model wybrać i o jakich parametrach.

Pochłaniacz czy wyciąg

Po pierwsze powinniśmy się zastanowić się, czy będziemy korzystać z okapu, jako pochłaniacza czy wyciągu. Nie wszystkie modele oferują możliwość podłączenia ich dwojako. Dlatego warto upewnić się, że wybrane przez nas urządzenie działa w trybie, który nam odpowiada.

 

Poziom hałasu

Ten parametr będzie szczególnie istotny, jeśli w domu mamy aneks kuchenny, lub kuchnię połączoną z salonem. Podczas gotowania niezbędne jest użycie okapu. Jednak zbyt głośne urządzenie może powodować, że reszta domowników nie będzie mogła funkcjonować w pomieszczeniu w tym samym czasie. By mieć punkt odniesienia, porównajmy pracę wybranego okapu do np. pracy odkurzacza. Włączony odkurzacz generuje hałas o natężeniu około 60 dB. Pamiętajmy również, że podawana głośność przez producentów jest hałasem maksymalnym. Jeśli okap będzie pracować na niższej prędkości będzie on generować mniejsze natężenie dźwięku.  

 

Moc urządzenia oraz maksymalna wydajność

Przy wyborze nowego okapu powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc. Im większa jego moc, tym bardziej efektywne działanie. Powinniśmy też dobrać odpowiednią moc do wielkości pomieszczenia.

W doborze odpowiedniego sprzętu będzie pomocny również parametr podawany przez wszystkich producentów okapów, czyli wydajność maksymalna urządzenia. Parametr ten wskazuje, jaka ilość powietrza może maksymalnie zostać przefiltrowana przez dany model w ciągu godziny. By mieć pewność, że nasz nowy okap poradzi sobie z kubaturą naszej kuchni warto pamiętać, że dobrze dobrane urządzenie powinno być w stanie przefiltrować całe powietrze w pomieszczeniu co najmniej 6 razy w ciągu doby.  

 

Jeśli zastanawiasz się, czy będziesz w stanie znaleźć w sprzedaży okapy kuchenne podszafkowe w dobrych cenach służymy pomocą. Poniżej znajdziesz krótki opis trzech modeli. Wraz z opisem przedstawiamy opinie ich użytkowników.

 

 

Najlepsze okapy kuchenne podszafkowe w 2017 roku

 

 

Akpo WK-6 Neva 60

 

Nasza pierwsza propozycja to Akpo WK-6 Neva 60. Ten podszafkowy okap kuchenny może posłużyć nam jako pochłaniacz lub wyciąg. Moc tego modelu wynosi 140 W, natomiast jego maksymalna wydajność to 650 m3/h. Do dyspozycji mamy 3 prędkości pracy, a głośność maksymalna tego urządzenia wynosi 54 dB. Sprzęt ten możemy również wykorzystać jako źródło światła.

Producent wbudował dwie żarówki LED, które nie tylko są energooszczędne i posłużą nam przez wiele lat, są też one bardzo jasne. Okap sterowany jest elektronicznie poprzez panel soft touch. Użytkownik ma dodatkowo do dyspozycji programator oraz pilot, za pomocą którego może zdalnie sterować pracą urządzenia.

Wraz z okapem otrzymamy również filtr przeciwtłuszczowy, który ma za zadanie oddzielać tłuszcz od pochłanianych oparów. Producent przewidział też możliwość umieszczenia dodatkowo filtru węglowego „650”. Ten filtr jednak nie jest sprzedawany wraz z urządzeniem i musi być zakupiony osobno.  

Przeglądając opinie pozostawione przez użytkowników produktów możemy mieć wrażenie, że jest to najlepszy okap kuchenny podszafkowy. Konsumenci wskazują, że urządzenie pięknie się prezentuje i jest dobrej jakości.

 

 

 

Teka GFG2

 

Najdroższy w naszym zestawieniu jest okap Teka GFG2 o mocy 180 W. Teka to niemiecka marka, możemy się więc spodziewać dobrej jakości tego produktu. Opisywane urządzenie może pracować tylko jako pochłaniacz, a jego maksymalna wydajność wynosi 388 m3/h. Natomiast maksymalny poziom hałasu, jaki sprzęt ten emituje wynosi 64 dB. Oprócz wyciągu okap ten możemy używać jako oświetlenie.

Do dyspozycji mamy jedno światło LED o mocy 5 W. Wbudowany jeden silnik może pracować w trzech prędkościach. Sterowanie okapu jest mechaniczne i odbywa się za pomocą przycisków z przodu urządzenia. Urządzenie to filtruje powietrze za pomocą metalowego filtru przeciwtłuszczowego.

Opinie o okapach kuchennych podszafkowych Teka GFG2 mówią, że są to produkty, które dobrze spełniają swoje zadanie. Przekazują również, że opisywany okap łatwo się obsługuje, a wbudowane światło LED jest nie tylko energooszczędne, ale również bardzo praktyczne.

Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach: czarnym oraz białym. Możemy więc z łatwością dopasować jego kolor do wystroju naszej kuchni.

 

 

 

Bosch DHU665C 

 

Nasza ostatnia propozycja to Bosch DHU665C. Jest to dobry i tani okap kuchenny podszafkowy o mocy 250 W i wydajności maksymalnej 350 m3/h. Opisywane urządzenie możemy nabyć już za około 300 zł. Ten model może pracować zarówno jako pochłaniacz, jak i wyciąg.

Szczytowy poziom hałasu jaki sprzęt ten emituje wynosi 68 dB. Użytkownik ma do dyspozycji dwa silniki, które mogą pracować na trzech prędkościach. Poziom pracy regulujemy mechanicznie za pomocą panelu sterowania z przełącznikami.

Dodatkowo w tym urządzeniu znajdziemy źródło światła w postaci dwóch żarówek halogenowych, każda jest o mocy 28 W. Kupując ten produkt, wraz z okapem, otrzymamy metalowy filtr przeciwtłuszczowy, który został wykonany z aluminium i jest odporny na korozję.

Filtr ten jest wielokrotnego użytku, gdyż możemy myć w zmywarce. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia przekazują, że jest oferuje ono bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dodatkowo podają, że okap ten ma bardzo dobre oświetlenie oraz ładnie się prezentuje.  

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4.33 out of 5)
Loading...