Pages Navigation Menu

Okapy kuchenne kominowe ranking

 

Jaki okap kuchenny kominowy kupić?

 

Okap kuchenny to sprzęt AGD, który ostatnimi czasy zyskuje na popularności. Trudno się dziwić. W nowoczesnych kuchniach, często połączonych z salonem musimy dbać o to, by zapachy nie rozprzestrzeniały się po całym mieszkaniu. Urządzenie to jest tym bardziej potrzebne, im mniejsze pomieszczenie. Obecnie dostępne w sprzedaży są różne rodzaje okapów kuchennych: podszafkowe, teleskopowe, wyspowe czy kominowe. Jeśli nosisz się z zamiarem zakupu tego ostatniego, jednak nie możesz zdecydować się na konkretny model to koniecznie przeczytaj nasz mini poradnik. Przedstawimy w nim kilka, najważniejszych funkcji tego typu urządzenia oraz zaproponujemy kilka modeli.

Najlepszy okap kuchenny kominowy powinien być nie tylko wydajny, lecz również cichy. Z reguły urządzenia, które pracują w trybie wyciągu lepiej usuwają zapachy kuchenne od tych pracujących w trybie pochłaniacza. Jeśli jednak nie mamy możliwości zainstalowania wyciągu, to pochłaniacz będzie lepszy niż brak okapu. Przed zakupem sprawdźmy, jaką wydajność podaje producent. Jeśli model ma możliwość pracy w dwóch trybach, to na opakowaniu powinniśmy znaleźć wartość dla każdego z nich. Dobierzmy też odpowiednie urządzenie do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracować. Dlatego powinniśmy sprawdzić objętość naszej kuchni. Odpowiedni do niej sprzęt to taki, który będzie w stanie przefiltrować przynajmniej sześciokrotnie całe powietrze w pomieszczeniu.

Głośność okapu podczas pracy to również bardzo ważny aspekt, zwłaszcza, jeśli nasza kuchnia połączona jest z salonem. W takim wypadku głośne urządzenie będzie przeszkadzać wszystkim domownikom. Wszyscy producenci tego sprzętu AGD podają, jaki poziom hałasu maksymalnie generuje okap. Powinniśmy starać się dobrać model, który nie będzie głośniejszy niż 55 decybeli. Może to jednak okazać się trudne. Dla porównania hałas generowany przez odkurzacz wynosi 60 decybeli, a przez ruch uliczny 90 decybeli. Pamiętajmy również, że podawana przez producentów wartość to maksymalny poziom hałasu, który będzie generowany tylko na najwyższym biegu.

W sklepach bez problemu znajdziemy okapy kuchenne kominowe w dobrych cenach i o dobrych parametrach. Jeśli jednak chcemy, by nasz nowy nabytek dobrze prezentował się w naszej kuchni to powinniśmy zwrócić uwagę również na jego design. Jeśli Twoja kuchnia została urządzona w stylu nowoczesnym, to jedna z naszych propozycji może przypaść Ci do gustu.

 

 

Najlepsze okapy kuchenne kominowe w 2018

 

 

Akpo WK-4 Eco 60

 

Pierwszy produkt w naszym zestawieniu to AkpoWK-4 Eco 60. Urządzenie to będzie idealne do kuchni w stylu nowoczesnym, dzięki wykończeniu szybą w czarnym kolorze. Okap ten może pracować zarówno w trybie wyciągu, jak i pochłaniacza. Użytkownik ma do dyspozycji 3 prędkości pracy. Pracę urządzenia regulujemy za pomocą sensorowego panelu sterowania.

Dodatkowo podczas gotowania mamy możliwość skorzystania z dwóch, halogenowych punktów świetlnych, każdym o mocy 35 W. Producent do okapu dołącza odtłuszczający filtr aluminiowy. W urządzeniu mamy również możliwość zastosowania filtra węglowego. Musimy jednak zakupić go osobno. Wymiary tego modelu to: wysokość 69 – 92 cm oraz szerokość 60 cm.

Hałas generowany przez urządzenie wynosi 59 dB, a jego wydajność wynosi 320 m3/h. Przeglądając recenzje pozostawione przez użytkowników możemy zauważyć, że produkt ten jest wysoko przez nich oceniany. Konsumenci wskazują, że jest to dobry i tani okap kuchenny kominowy. Dodatkowo podkreślają oni, że urządzenie ładnie się prezentuje, oraz jest łatwe w obsłudze.

 

 

 

Gorenje DVG 600 ZBE

 

Gorenje DVG 600 ZBE to nasza kolejna propozycja. Ten model również został utrzymany przez producenta w kolorze czarnym. Jednak w tym okapie pojawiają się również stalowe elementy. Podobnie jak sprzęt wcześniej opisywany, będzie idealny do kuchni nowoczesnej. Wymiary urządzenia to: wysokość 72,4 – 88,9 cm, szerokość 59,6 cm oraz wysokość 39,1 cm.

Okap ma możliwość pracy w trybie pochłaniacza oraz wyciągu. A maksymalny poziom hałasu, który może generować podczas pracy wynosi 62,5 dB. Natomiast jego wydajność wynosi 305 m3/h. Wraz z okapem otrzymamy również odtłuszczający filtr aluminiowy.

Producent także umożliwia nam umieszczenie dodatkowego fitra węglowego. Jednak musimy go sami zakupić. Użytkownik może mechanicznie sterować urządzeniem i dostosowywać jego pracę do gotowanych potraw. Do dyspozycji mamy 3 prędkości. Dodatkowo możemy skorzystać z wbudowanego oświetlenia, które ułatwi gotowanie.

Zastosowane tutaj zostały dwa punkty świetlne. Opinie o okapach kuchennych kominowych Gorenje DVG 600 ZBE mówią, że jest są to urządzenia bardzo funkcjonalne. Bardzo dobrze pochłaniają zapachy podczas gotowania oraz są łatwe w czyszczeniu.

 

 

 

Amica OKC625SW

 

Amica OKC625SW to propozycja od naszego, polskiego producenta sprzętów AGD. Model ten będzie się pięknie prezentować w nowocześnie urządzonej kuchni utrzymanej w jasnych kolorach. Samo urządzenie jest koloru białego. Wymiary tego okapu wynoszą: wysokość 94,5 – 113,5 cm, szerokość 60 oraz głębokość 34 cm. Natomiast średnica wylotu powietrza wynosi 12 cm.

Model ten może pracować zarówno w trybie pochłaniacza, jak i wyciągu. Mamy tu do dyspozycji 3 prędkości wentylatora. Pracą okapu możemy sterować za pomocą przycisków. Maksymalny poziom hałasu generowany przez urządzenie wynosi 64 dB, a jego wydajność wynosi 244 m3/h. Wraz z urządzeniem otrzymamy także aluminiowy filtr odtłuszczający. Opcjonalnie, we własnym zakresie, możemy dodatkowo korzystać z filtra węglowego.

Okap ten możemy również wykorzystać, jako źródło światła, gdyż producent wbudował dwa, halogenowe punkty świetlne. Konsumenci, którzy zakupili ten produkt przekazują, że biały kolor urządzenia pięknie się prezentuje. Wskazują oni także, że okap jest stabilny i bardzo dobrze pochłania wszelkie kuchenne zapachy.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...