Pages Navigation Menu

Okapy kuchenne Akpo ranking

 

Jaki okap kuchenny Akpo kupić?

 

Okap – czy jest nam w ogóle potrzebny? Jeśli masz kuchnię bez okien i ścian, nie ogranicza Cię przestrzeń – nie potrzebujesz takiego urządzenie. Jeśli jednak mieszkasz w normalnym domu, będzie on niezastąpiony. Wyłapuje nieprzyjemne zapachy, parę wodną unoszącą się w kuchni. Dlatego przygotowaliśmy poradnik. Zawiera on wskazówki dotyczące wyboru takiego sprzętu. Na jego końcu znalazły się trzy okapy kuchenne Akpo w dobrych cenach.

Marka ta od 1989 roku jest wiodącym producentem okapów kuchennych. Stosuje najnowsze technologie, a wszystkie oferowane przez nią produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Poza tym Akpo stawia na nowoczesny design, aby okapy nie tylko spełniały swoją funkcję, ale też dobrze prezentowały się w kuchni. Ponadto opinie o okapach kuchennych Akpo są bardzo pochlebne.

Wyróżnia się 5 rodzajów okapów, które różnią się umiejscowieniem oraz sposobem mocowania. Mamy okap podszafkowy, który można przymocować do ściany lub tuż pod szafką. Ich zaletą jest niska cena i niewielkie rozmiary. Wiele osób uważa jednak, że tego typu modele są mniej wydajne. Natomiast okap kominowy ma długi komin i wisi samodzielnie. Ma wysoką wydajność, ale jego montaż wymaga większej pracy. Kolejny rodzaj to okap wyspowy – mocuje się go do sufitu. To nowoczesne, tanie w eksploatacji rozwiązanie, ale stosunkowo drogie jeśli chodzi o koszt zakupu. Natomiast okap teleskopowy montuje się na dnie szafki kuchennej. Takie rozwiązanie jest wydajne i co istotne zajmuje najmniej miejsca. Ostatni rodzaj to okap blatowy – najnowsze rozwiązanie, które też jest bardzo wydajne.

Kupując taki sprzęt zwróć uwagę na filtry, jakie posiada. Może to być filtr metalowy, czyli przeciw tłuszczowy, który należy myć ciepłą wodą co 4 miesiące. W przypadku okapów niepodłączanych do szybu wentylacyjnego istotny jest filtr węglowy pochłaniający zapachy. Popularne są też filtry flizelinowe, stosowane w okapach podszafkowych – zatrzymują one cząsteczki tłuszczu.

Wybierając takie urządzenie należy zwróć uwagę na wielkość pomieszczenia i wydajność okapu, aby faktycznie zakupiony sprzęt dawał jakiekolwiek rezultaty. Kolejna kwestia to oświetlenie – jest ono bardzo przydatne w kuchni. Nie zapomnij też o głośności pracy silnika. Poziom hałasu ma wpływ na nasz komfort przebywania w pomieszczeniu, gdy urządzenie jest włączone. Zakłada się, że dla naszego zdrowia maksymalny poziom to ok. 65 dB.

 

 

Najlepsze okapy kuchenne Akpo w 2017 roku

 

 

Akpo WK-9 Kastos 60

         

Akpo Wk-9 Kastos 60 to nasza pierwsza propozycja. Jest to urządzenie z bardzo praktyczną funkcją programatora i dodatkowym pilotem ułatwiającym obsługę. Urządzenie jest stosunkowo ciche – głośność wynosi od 54 dB do 60 dB (w zależności od wybranej mocy, pracy).

Moc silnika okapu mieści się w przedziale od 140 W do 250 W, a ogólna moc okapu od 210 W do 320 W. Model ten ma oświetlenie typu LED 2 x 1,8 W. Urządzenie ma touch panel, czyli elektroniczne sterowanie na panelu.  Wymiary okapu to 60 cm x 89 cm x 38,5 cm.

Ten najlepszy okap kuchenny Akpo może działać jak wyciąg lub pochłaniacz brzydkich zapachów. Wydajność urządzenia wynosi od 650 m3/h do 850 m3/h. Produkt ten cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników, również ze względu na kolorystykę – model dostępny jest w kolorach inox, szyba czarna lub biała.

Poza tym konsumenci uznali go za bardzo wydajny i niezwykle prosty w obsłudze.

 

 

 

Akpo WK-6 Neva 60

 

Okap kuchenny Akpo WK-6 Neva 60 to model przeznaczony do mocowania nad kuchnią gazową lub elektryczną. Ma turbinę wyciągową z trzema prędkościami pracy. Posiada również niezależne oświetlenie halogenowe – 2 x 35 W. Głośność urządzenia wynosi ok 54 dB, a więc jest ono stosunkowo ciche. Moc silnika to 140 W, a ogólna moc okapu z świetleniem to 210 W.

Urządzenie może pracować w dwóch wariantach – jako wyciąg lub pochłaniacz. Wydajność tego sprzętu na najwyższej prędkości wynosi 650 m3/h, a więc możesz mieć pewność, że wciągnie wszelkie opary i przykre zapachy. Konsumenci potwierdzają, że okap dobrze pracuje, wciąga opary również na najniższych prędkościach i nie jest też zbytnio hałaśliwy. Poza tym wysoko oceniają sam wygląd urządzenia.

Jak zauważają użytkownicy świetnie komponuje się z szafkami, w zasadzie jest niewidoczne. Sama obsługa okapu też jest bardzo prosta. Również jego czyszczenie nie zajmuje zbyt wiele czasu.

 

 

 

Akpo WK-5 Rondo Turbo 60

 

Dobry i tani okap kominowy Akpo WK-5 Rondoturbo 60 to nasza trzecia propozycja.  Jest to popularny w sklepach model. Został wykonany z wysokiej jakości blachy chromoniklowej INOX, która jest łatwa w pielęgnacji i jednocześnie pięknie się prezentuje. Ma wygodny w obsłudze panel sterowania z przyciskami. Model ten posiada dwa punkty oświetlenia halogenowego o mocy 18 W każdy.

Poziom hałasu wynosi na najwyższej mocy pracy silnika wynosi 59 dB,. Jego maksymalna wydajność to 320 m3/h, co jest wystarczające w małej kuchni. Urządzenie może pracować zarówno jako pochłaniacz lub jako wyciąg. Model ten ma filtrem węglowym, który pochłania zanieczyszczenia.

Jego regularne oczyszczanie sprawi, że sprzęt będzie bardziej wydajny. Konsumenci wysoko oceniają materiał oraz atrakcyjny design okapu. Dużym uznaniem cieszy się też wydajność pracy urządzenia.

Warto jednak podkreśli, że okap ma krótką rurę, a więc warto dokładnie wymierzyć długość rury, jaką potrzebujmy do montażu. Jednak sam montaż okapu nie sprawia większego problemu.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (41 votes, average: 4.51 out of 5)
Loading...