Pages Navigation Menu

Okap kuchenny do zabudowy ranking

 

Jaki okap kuchenny do zabudowy kupić?

 

Okap w kuchni to bardzo przydatny sprzęt, który przede wszystkim zabezpiecza wnętrze mieszkania przed nieprzyjemnym zapachem. Wchłania też tłuszcz, dzięki czemu na naszych szafkach jest go zdecydowanie mniej.

Najpopularniejsze typy to: kominowe, wyspowe, podszafkowe, blatowe i teleskopowe. Większość z nich może być zabudowana i właśnie tym modelom przyjrzymy się w tym krótkim poradniku, na końcu którego znajdziesz trzy najlepsze okapy kuchenne do zabudowy w dobrych cenach.

Przy wyborze tego typu urządzenia musisz zwrócić uwagę na wydajność. Im jest ona wyższa, tym lepiej. Pamiętaj jednak, że nie każda kuchnia potrzebuje dużego, bardzo wydajnego sprzętu. Przed zakupem należy obliczyć, jaka moc silnika będzie nam potrzebna. Jak to zrobić? Należy wykonać proste obliczenie na kalkulatorze – objętość kuchni (powierzchnia x wysokość) mnożymy przez 6 i otrzymujemy wynik, czyli wydajność sprzętu. Specjaliści polecają wybierać model, który będzie w stanie 6 krotnie przefiltrować powietrze w pomieszczeniu w ciągu godziny (max. 12 – krotnie).

Bardzo ważne są filtry, które wyłapują tłuszcz i brzydkie zapachy. Zwykle są to filtry metalowe, zwykle przeciwtłuszczowe. Ich zaletą jest wysoka skuteczność działania. Większość sprzętów ma również filtry węglowe pochłaniające brzydkie zapachy.

Następna kwestia to hałas. Mocne urządzenia mają to do siebie, że są głośne, a więc musisz też uwzględnić poziom hałasu, jaki wytwarza dany okap – im niższy tym lepiej. Tylko na najwyższej mocy silnika powinien przekraczać 60 dB.

W przypadku okapów do zabudowy bardzo ważne są wymiary. Zanim kupisz urządzenie, sprawdź dobrze, czy masz na niewystarczającą ilość miejsca. Niestety wiele osób wciąż popełnia ten błąd i mierzy szafki dopiero po zakupie.

Ważne będzie również oświetlenie i sposób obsługi okapu. Nie kupuj sprzętu, którego nie potrafisz obsłużyć, ani takiego, w którym wymiana żarówki jest dla Ciebie za trudna. Prostsze rozwiązania nie są gorsze.

Ostatnia kwestia to opinie o okapach kuchennych do zabudowy. Warto sprawdzać, co o danych modelach sądzą ich użytkownicy. To konsument sprawdza sprzęt i widzi nie tylko jego zalety, ale też wady, które warto zweryfikować.

 

 

Najlepsze okap kuchenny do zabudowy w 2017 roku

 

 

Franke Box FBI 512 Eco GR

 

Nasza pierwsza propozycja to Franke Box FBI 512 Eco GR – urządzenie pracujące również w obiegu zamkniętym, co zwiększa jego funkcjonalność. Wyróżnia go cicha praca w zakresie od 50 dB do maksymalnie 62 dB. Urządzenie na najniższym biegu ma wydajność 190 m3/h, a na najwyższym 300 m3/h.

Jest to model do wbudowania pod szafkę, a więc będzie idealny do kuchni, gdzie brakuje miejsca na tradycyjny okap. Został wyposażony w filtr aluminiowy, który można myć w zmywarce. Doskonale wyłapuje tłuszcz. Ma bardzo praktyczne oświetlenie halogenowe 2 x 28 W, które dobrze doświetli nasz blat roboczy. Urządzenie sterowane jest mechaniczne – wygodnymi suwakami.

Szerokość tego modelu wynosi od 51 cm do 60 cm. Poza tym wyróżnia się on atrakcyjnym wyglądem. Kolorystyka stali pozwala dopasować go do szafek kuchennych. Ten najlepszy okap kuchenna do zabudowy zyskał uznanie wielu osób. Przede wszystkim ze względu na ciekawy design. Wysoko oceniono też jego wydajność oraz cichą pracę silnika.

 

 

 

Elica CIAK GR/A/56

   

Okap podszafkowy Elica CIAK GR/A/56 to drugi produkt warty uwagi. Ma on szerokość 60-90 cm. Jego wydajności wynosi aż 410 m3/h, a więc będzie odpowiedni do nieco większych kuchni. Model sterowany jest mechanicznie za pomocą łatwego w obsłudze suwaka.

Ma dwa silniki oraz oświetlenie halogenowe 2 x 20 W, które doskonale doświetla kuchenkę. Urządzenie może pracować w obiegu zamkniętym lub otwartym – sami dostosowujemy sprzęt do swoich potrzeb. W zestawie znajdują się aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy. Wykończenie okapu to piękna stal lakierowana lub kolor szary. Poziom hałasu urządzenia wynosi 55-64 dB ( w zależności od tego, jaki stopień pracy silnika wybierzemy).

Model Elica ceniony jest przez konsumentów za wysoką jakość wykonania, bezawaryjność i dużą wydajność. Poza tym, jak zauważają konsumenci wyróżnia się atrakcyjny wyglądem i łatwo dopasować go do szafek kuchennych. Również jego instalacja nie stanowi większego problemu.

 

 

 

Gorenje – DKI 550 M

 

Kolejna propozycja to dobry i tani okap kuchenny do zabudowy DKI550M marki Gorenje, która znana jest na polskim rynku od wielu już lat. Wydajność w systemie obiegu otwartego wynosi 520 m³/h, a wydajność w systemie obiegu zamkniętego 394 m³/h.

Wymiary urządzenia to: szerokość – 55 cm, wysokość – 18,6 cm oraz głębokość – 30 cm. Obudowa ze stali nierdzewnej w kolorze inox świetnie się prezentuje w każdej kuchni. Poza tym jest ona bardzo solidna i łatwa w pielęgnacji. Urządzenie ma oświetlenie halogenowe 2 × 35 W, dobrze doświetlające płytę grzewczą. Sprzęt ten działa na trzech różnych poziomach pracy, a więc łatwo dostosujemy go do naszych potrzeb. W zestawie znajduje się zmywalny filtr przeciwtłuszczowy.

Głośność okapu przy najwyższych obrotach wynosi 68 dB. Model ten został uznany z bardzo wydajny, a konsumenci w swoich recenzjach bardzo często podkreślają świetny stosunek jakości do ceny produktu. Zauważają też, że ma atrakcyjny, ponadczasowy design.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...